Seznam změn u dopravců, kteří jezdí ve Zlínském kraji

Zpět na seznam novinek

Od 15.12.2019 proběhne změna ve veřejné dopravě ve Zlínském kraji. Nově začne platit Tarif, který vyhlašuje Zlínský kraj. Změny se dotknou dopravců, kteří jezdí v závazku Zlínského kraje. U dopravce České dráhy jsou nejdůležitější změny, které nastanou, popsány v tiskové zprávě. Ve Zlínském kraji zahájí provoz nový dopravce - ARRIVA vlaky, který bude zajišťovat regionální dopravu především na tratích Staré Město u UH - Bylnice/Luhačovice, Vsetín - Horní Lideč - Bylnice/Střelná a Vsetín - Velké Karlovice. V železniční dopravě dojde k navýšení rozsahu spojů a zrušení většiny prázdninových a víkendových omezení, takže většina vlaků bude jezdit denně. 

Z důvodu plánovaného navýšení rozsahu provozu na trati Valašské Mezříčí - Rožnov pod Radhoštěm se ruší zastavování vlaků v zastávce Střítež nad Bečvou.

Nově v oblasti Valašské Klobouky začne jezdit dopravce ARRIVA MORAVA, který o změnách informuje na svém webu. Upozorňujeme cestující, že v autobusech ARRIVA MORAVA nebudou akceptovány současné čipové karty vydávané stavajícími dopravci na území Zlínského kraje. V ostatních oblastech zůstávají prozatím jezdit stávající dopravci - ČSAD Vsetín a.s., KRODOS BUS a ČSAD BUS Uherské Hradiště. Rozsah dopravy zůstává prozatím bez podstatnějších změn do doby uzavření problematiky výběrového řízení na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou. 

Ve významné části spojů Českých drah, ARRIVA vlaky a autobusů ARRIVA MORAVA bude možno platit bezkontaktní bankovní kartou.

Novinky z dopravy

Všechny novinky

O nás

Hlavním úkolem společnosti KOVED je správa veřejné linkové a železniční dopravy ve Zlínském kraji. Podílí se na evidenci, rozdělení tržeb mezi dopravce, které si Zlínský kraj objednává. Dále se podílí na tvorbě jízdních řádů a přípravě podkladů pro zajištění dopravní obslužnosti ve Zlínském kraji....

Zjistit více

Naši smluvní dopravci