OMEZENÍ DOPRAVY

Aktualizace 12.5.2020

Zpět na seznam novinek

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Změny v organizaci dopravy

Od 25.května budou opět v provozu všechny školní spoje.

Od pondělí 25.5.2020 v souvislosti s uvolňováním mimořádných omezení, která byla přijata v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 a znovuotevření škol pro první stupeň ZŠ (od 25. května je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně základních škol a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin), dojde k znovuzavedení standardních jízdních řádů pro dané období a to včetně všech dálkových linek.

 

Změny v odbavení cestujících v autobusech

Cestujícím je i nadále doporučeno nastoupit do vozidla se zakrytými ústy a nosem ochranným prostředkem. Pokud cestující nebude mít zakrytá ústa a nos ochranným prostředkem, může ho řidič autobusu vyloučit z přepravy.

 

VLAKOVÁ DOPRAVA

Regionální doprava

V souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice, a přijatým opatřením k omezení pohybu osob v důsledku šíření onemocnění COVID-19, v jehož důsledku dochází i ke snížení počtu přepravovaných osob ve vlacích, bude od úterý 24. 3. 2020 omezen provoz regionální železniční dopravy v závazku veřejné služby Zlínského kraje.

Pod následujícími odkazy najdete přehled jednotlivých omezení. Barevně jsou označeny vlaky, kterých se omezení dotkne - červeně (spoje zrušeny), žlutě (spoje v nichž došlo k jiným úpravám např. mimořádný přestup, změna času jízdy, změna omezení jízdy).

Od pondělí 25. 5. 2020 dojde k znovuzavedení standardních jízdních řádů pro dané období s výjimkou pátečního vlaku 1769 „Javořina“ Brno- Vlárský průsmyk a nedělního vlaku 1776 „Javořina“ Vlárský průsmyk – Brno. V této souvislosti budou i nadále zrušeny vlaky (platí do 3.9.2020):

 

Další opatření:

 

Opatření platí do 3.9. s účinností od 4.9. bude znovu obnoven provoz SP 1769 /1776 Javořina, čímž dojde k plnému obnovení železniční dopravy ve Zlínském kraji a veškerá dočasná opatření související s neprovozováním tohoto vlaku budou k tomuto datu ukončené. Opatření platí do 3.9. s účinností od 4.9. bude znovu obnoven provoz SP 1769 /1776 Javořina, čímž dojde k plnému obnovení železniční dopravy ve Zlínském kraji a veškerá dočasná opatření související s neprovozováním tohoto vlaku budou k tomuto datu ukončené.

 

Dopravce České dráhy, a. s. (platí do 24.5.2020)

ARRIVA vlaky s.r.o. (platí do 24.5.2020)

 Změněné jízdní řády platné od 25. 5. 2020:

 

Dálková doprava

Linky dálkové dopravy jezdí na území Zlínského kraje bez omezení, nadále však je zastavena přeshraniční přeprava.

 

Změny odbavení cestujících ve vlacích

Cestujícím je i nadále doporučeno nastoupit do vozidla se zakrytými ústy a nosem ochranným prostředkem. Pokud cestující nebude mít zakrytá ústa a nos ochranným prostředkem, může ho vlakový personál vyloučit z přepravy.

 

Novinky z dopravy

Všechny novinky

O nás

Hlavním úkolem společnosti KOVED je správa veřejné linkové a železniční dopravy ve Zlínském kraji. Podílí se na evidenci, rozdělení tržeb mezi dopravce, které si Zlínský kraj objednává. Dále se podílí na tvorbě jízdních řádů a přípravě podkladů pro zajištění dopravní obslužnosti ve Zlínském kraji....

Zjistit více

Naši smluvní dopravci