OMEZENÍ DOPRAVY

Aktualizace 1.4.2020

Zpět na seznam novinek

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezením pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě bude s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání znovu zavedený provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje veden podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.

Zůstává však v platnosti omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova, ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny. 

Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději v pondělí 30. 3. 2020.

Nové jízdní řády s platností od 30. 3. 2020 najdete nejpozději od soboty 28. 03. 2020 ZDE

Změny v odbavení cestujících v autobusech

Na základě nařízení Zlínského kraje ze dne 17. 3. 2020 platného od 18.3.2020 do 29.2.2020 byl změněn způsob řízení a organizace dopravy na linkách veřejné linkové dopravy. Toto nařízení nebylo Zlínským krajem dále prodlouženo a od pondělí 30.3.2020 je tak vrácen systém prodeje jízdních dokladů do normálního režimu – cestující budou odbaveni řidičem anebo odbavovacím zařízením ve vozidle.

Cestujícím je i nadále doporučeno nastoupit do vozidla se zakrytými ústy a nosem ochranným prostředkem. Pokud cestující nebude mít zakrytá ústa a nos ochranným prostředkem, může ho řidič autobusu vyloučit z přepravy.

 

VLAKOVÁ DOPRAVA

Regionální doprava

V souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice, a přijatým opatřením k omezení pohybu osob v důsledku šíření onemocnění COVID-19, v jehož důsledku dochází i ke snížení počtu přepravovaných osob ve vlacích, bude od úterý 24. 3. 2020 omezen provoz regionální železniční dopravy v závazku veřejné služby Zlínského kraje.

Na základě oznámení společnosti KORDIS-JMK přistupuje Jihomoravský kraj s účinností od 03. 04. 2020 k dalšímu omezení železniční dopravy v souvislosti se stávajícím nouzovým stavem. Součástí tohoto opatření je i dočasné zrušení pátečního vlaku Sp 1769 "JAVOŘINA" Brno - Vlárský průsmyk a nedělního vlaku Sp 1776 "JAVOŘINA" Vlárský průsmyk - Brno. V návaznosti na zastavení provozu těchto vlaků je Zlínský kraj nucen příjmout další opatření, týkající se tratí 280, 340 a 341. Platnost těchto opatření je do odvolání. Přehled opatření je uveden v této příloze, v částí týkající se společnosti ARRIVA vlaky, a změny jsou také vyznačeny v aktualizovaných jízdních řádech těchto tratí.

Pod následujícími odkazy najdete přehled jednotlivých omezení. Barevně jsou označeny vlaky, kterých se omezení dotkne - červeně (spoje zrušeny), žlutě (spoje v nichž došlo k jiným úpravám např. mimořádný přestup, změna času jízdy, změna omezení jízdy).

Dopravce České dráhy, a. s.

ARRIVA vlaky s.r.o.

 

Dálková doprava

Stále také platí omezení provozu vybraných dálkových linek objednávaných Ministerstvem dopravy ČR, a to až do odvolání. Omezení se dotýká zejména expresního segmentu, který je zajišťován v souběhu s jinými dálkovými linkami.

Schéma linek dálkových vlaků k 20.3.2020 ZDE.

Schéma linek dálkových vlaků k 21.3.2020 ZDE.

Omezení linek dálkové dopravy na území Zlínského kraje od dne 20. 3. 2020:

Linka Ex 2 Valašský expres Praha – Olomouc – Vsetín – Horní Lideč:

Dopravní obslužnost v úseku Praha – Olomouc / Olomouc – Praha bude zajištěna 10 páry vlaků linky R 18 Slovácký / Zlínský expres.

Změny odbavení cestujících ve vlacích

Na základě nařízení Zlínského kraje ze dne 17. 3. 2020 platného od 18.3.2020 do 29.2.2020 byl změněn způsob řízení a organizace dopravy na regionálních linkách železniční dopravy. Toto nařízení nebylo Zlínským krajem dále prodlouženo a od pondělí 30.3.2020 je tak vrácen systém prodeje jízdních dokladů do normálního režimu – cestující budou odbaveni personálem dopravce ve vozidle.

Cestujícím je i nadále doporučeno nastoupit do vozidla se zakrytými ústy a nosem ochranným prostředkem. Pokud cestující nebude mít zakrytá ústa a nos ochranným prostředkem, může ho vlakový personál vyloučit z přepravy.

 

Novinky z dopravy

Všechny novinky

O nás

Hlavním úkolem společnosti KOVED je správa veřejné linkové a železniční dopravy ve Zlínském kraji. Podílí se na evidenci, rozdělení tržeb mezi dopravce, které si Zlínský kraj objednává. Dále se podílí na tvorbě jízdních řádů a přípravě podkladů pro zajištění dopravní obslužnosti ve Zlínském kraji....

Zjistit více

Naši smluvní dopravci