O nás

Hlavním úkolem společnosti KOVED je správa veřejné linkové a železniční dopravy ve Zlínském kraji. Podílí se na evidenci, rozdělení tržeb mezi dopravce, které si Zlínský kraj objednává. Dále se podílí na tvorbě jízdních řádů a přípravě podkladů pro zajištění dopravní obslužnosti ve Zlínském kraji. V současné době pracuje ve společnosti 17 zaměstnanců a sídlí v budově Dopravního společnosti Zlín – Otrokovice.  

Pod pojmem veřejná doprava Zlínského kraje se rozumí takový způsob veřejné dopravy na území Zlínského kraje, v němž jednotlivé druhy autobusové a vlakové dopravy vzájemně doplňují a tvoří tak přehledný a jednoduchý systém vzájemně provázaných linek s jednotným tarifem Zlínského kraje. Tento systém se rozvíjí postupně v řádu několika let. Výsledkem bude vznik integrovaného dopravního systému ve Zlínském kraji. Hlavním důvodem na změnu dopravního systému je větší přehlednost, dostupnost a lepší ekonomičnost celého systému. Další faktor je nabídnutí lepšího cestovního komfortu pro cestující. Neméně důležité je hledisko z pohledu na životní prostředí.

O nás

Hlavním úkolem společnosti KOVED je správa veřejné linkové a železniční dopravy ve Zlínském kraji. Podílí se na evidenci, rozdělení tržeb mezi dopravce, které si Zlínský kraj objednává. Dále se podílí na tvorbě jízdních řádů a přípravě podkladů pro zajištění dopravní obslužnosti ve Zlínském kraji....

Zjistit více

Naši smluvní dopravci